Železo a mangan v pitné vodě

Setkali jste se s pitnou vodou pomerančové barvy zapáchající po železe? Pití takové vody je jednak velmi nepříjemné, ale může mít za následek i zdravotní potíže.

Železo a mangan v pitné voděLidské tělo neumí přebytek železa vylučovat, ionty železa se mohou hromadit v tkáních a způsobit závažné zdravotní problémy. Citlivějším jedincům může taková voda způsobovat vyrážky a zažívací potíže.

Železo se často ve vodě vyskytuje v doprovodu s manganem. V případě vysokého množství manganu voda nepříjemně zapáchá a má nahořklou příchuť. Železo i mangan podporují tvorbu bakterií, které se pak hojně množí zejména u zdrojů teplé vody, tedy v bojlerech. Bez správné úpravy vody všechny tyto nežádoucí látky dostáváme do pitné vody a následně do našeho těla.

Železo i mangan se hojně usazují v rozvodech vody, které zarůstají a snižují jejich průtok. Usazují se také v domácích spotřebičích a velmi rychle je ničí.

Odstranění železa a manganu se dá vyřešit snadnou úpravou vody na bázi filtrace speciálním filtračním médiem. Tuto problematiku řešíme u zákazníků často touto spolehlivou metodou.

https://www.goldmanwater.cz/produkt/4/filtrace.html

Máte problém s železem a manganem? Neváhejte nás kontaktovat.Novinky

Železo a mangan v pitné vodě
23/09/2022
Reverzní osmóza jako řešení chemického znečištění
21/07/2022
Jak hlučné jsou úpravy vody Goldman water?
01/06/2022
Děkujeme za pozitivní ohlasy
25/04/2022
Úpravna vody v reportáži televize Nova
25/04/2022