Využijte bohaté zkušenosti našich odborníků a načerpejte zdarma vědomosti z našich článků zaměřených na problematiku úpravy vody. Najdete zde návody, nejen jak problém s vodou identifikovat, ale také jak ho vyřešit. Samozřejmě zde nechybí vysvětlení fungování jednotlivých technologií nebo právní legislativy. .
Nepříjemné znečištění pitné vody zbytky organických látek vzniklých tlením, nebo lidskou činností - zejména průmyslovou činností a zemědělstvím.
Požadavky na kvalitu vody ve farmaceutickém průmyslu jsou jedny z nejpřísnějších vůbec. Voda jejíž kvalita je předepsaná normou ČL 2009, určuje přesné stanovy na čistotu vody, zejména na mikrobiologické požadavky.
Kontrola a čištění studní nejsou ze zákona povinné, ale měly by být v zájmu každého majitele.
Citově založené reklamy eshopových a velkých obchodních řetězců nás často tlačí k nákupu zařízení, které vypadá jako funkční a super úsporné. Úprava vody, která nepotřebuje přívod elektrické energie, žádné obhospodařování, výměnu náplní, nebo dokonce funguje jako „perpetuum mobile“. Může taková věc opravdu fungovat?
Pitná voda a její úprava je vázána legislativou. Každý "obchodník s vodou" je povinen splňovat tyto povinnosti a prokazovat se platnou certifikací.
Úprava pitné vody je velice zodpovědný proces, neboť se jedná o zásobení lidského organismu jednou ze základních životně důležitých látek.
Tvoří se vám doma bílý povlak, zanáší se vodovodní baterie a spotřebiče, řešíte příliš tvrdou vodu a nevíte jaký způsob úpravy vody vybrat?
Nejdříve je potřeba znát problém, který se vyskytuje ve vaší vodě, ať už městské nebo studniční. Orientační seznam problémů uvádíme v poradně. Pokud ještě neznáte způsob znečištění vaší vody, tak se doporučuje provést její rozbor.
Tvrdá voda a usazování vodního kamene je problémem spousty domácností. Jeho usazování je nebezpečné pro přístroje a domácí spotřebiče, které tímto poškozuje a zvyšuje energetickou náročnost. Vysoký obsah vápníku a hořčíku vede také k nižší rozpustnosti mycích prostředků a pracích prášků, a tak stoupá jejich spotřeba.
Bakterie a viry jsou častým a velmi nebezpečným druhem znečištění. Dostávají se do vodovodního řadu ze spodních vod, ale doprovází i jiné druhy znečištění, které pro ně vytváří ideální podmínky pro růst.
Železo a mangan bývají druhem znečištění, které jsou ve vodě většinou na první pohled ihned rozeznatelné. Obě složky totiž mění vzhled, chuť i pach vody.
Senzorické vlastnosti vody často prozradí spoustu zdrojů znečištění jak chemických, tak mechanických. Tyto zdroje znečištění se odtraňují zejména filtrací. Zvolený druh filtrace záleží na konkrétním zdroji znečištění.
Disponujeme plně vybaveným skladem materiálu a náhradních dílů. Při poskytování servisních služeb máme na zřeteli maximální komfort a spokojenost klienta.
Jsme český výrobce certifikovaných úpraven vody od roku 1990. Vyvíjíme a vyrábíme ucelenou řadu standardních i zakázkových úpraven vody. Nabídku vám připravíme nejpozději do 7 dnů.
Katalog úpravenDisponujeme veškerými certifikacemi, které nás opravňují prodávat technicky vyspělé úpravny vody na míru pro obory zdravotnictví, farmacie a průmysl.
VíceVlastní zdroj vody, jako studna nebo vrt, často nesplňuje ani standardní požadavky kvality. Proto je nutné ji upravit lépe, než jen převařováním, či magnetickou úpravou.
Více