Poradíme s nejčastějšími problémyVyužijte bohaté zkušenosti našich odborníků a načerpejte zdarma vědomosti z našich článků zaměřených na problematiku úpravy vody. Najdete zde návody, nejen jak problém s vodou identifikovat, ale také jak ho vyřešit. Samozřejmě zde nechybí vysvětlení fungování jednotlivých technologií nebo právní legislativy. .

Jak se vyznat v rozboru vody

Kvalita pitné vody je důležitým faktorem pro lidské zdraví. Víte jak se vyznat v jednotlivých ukazatelích rozboru vody?

Číst více

Celkový organický uhlík (TOC) a huminové látky ve vodě

Nepříjemné znečištění pitné vody zbytky organických látek vzniklých tlením, nebo lidskou činností - zejména průmyslovou činností a zemědělstvím.

Číst více

Úprava vody pro farmacii

Požadavky na kvalitu vody ve farmaceutickém průmyslu jsou jedny z nejpřísnějších vůbec. Voda jejíž kvalita je předepsaná normou ČL 2009, určuje přesné stanovy na čistotu vody, zejména na mikrobiologické požadavky.

Číst více

Kontrola soukromých studní

Kontrola a čištění studní nejsou ze zákona povinné, ale měly by být v zájmu každého majitele.

Číst více

Změkčování vody, rozdíly a nejčastější marketingové taháky

Citově založené reklamy eshopových a velkých obchodních řetězců nás často tlačí k nákupu zařízení, které vypadá jako funkční a super úsporné. Úprava vody, která nepotřebuje přívod elektrické energie, žádné obhospodařování, výměnu náplní, nebo dokonce funguje jako „perpetuum mobile“. Může taková věc opravdu fungovat?

Číst více

Pitná voda v zákonech I Úprava vody a normy

Pitná voda a její úprava je vázána legislativou. Každý "obchodník s vodou" je povinen splňovat tyto povinnosti a prokazovat se platnou certifikací.

Číst více

Dobrá voda, co to pro Vás znamená? l Domácí úprava vody

Úprava pitné vody je velice zodpovědný proces, neboť se jedná o zásobení lidského organismu jednou ze základních životně důležitých látek.

Číst více

Změkčovač nebo magnetická úprava?

Tvoří se vám doma bílý povlak, zanáší se vodovodní baterie a spotřebiče, řešíte příliš tvrdou vodu a nevíte jaký způsob úpravy vody vybrat?

Číst více

Jakou úpravnu vody zvolit?

Nejdříve je potřeba znát problém, který se vyskytuje ve vaší vodě, ať už městské nebo studniční. Orientační seznam problémů uvádíme v poradně. Pokud ještě neznáte způsob znečištění vaší vody, tak se doporučuje provést její rozbor.

Číst více

Vodní kámen

Tvrdá voda a usazování vodního kamene je problémem spousty domácností. Jeho usazování je nebezpečné pro přístroje a domácí spotřebiče, které tímto poškozuje a zvyšuje energetickou náročnost. Vysoký obsah vápníku a hořčíku vede také k nižší rozpustnosti mycích prostředků a pracích prášků, a tak stoupá jejich spotřeba.

Číst více

Mikrobiologické znečištění

Bakterie a viry jsou častým a velmi nebezpečným druhem znečištění. Dostávají se do vodovodního řadu ze spodních vod, ale doprovází i jiné druhy znečištění, které pro ně vytváří ideální podmínky pro růst.

Číst více

Železo a mangan

Železo a mangan bývají druhem znečištění, které jsou ve vodě většinou na první pohled ihned rozeznatelné. Obě složky totiž mění vzhled, chuť i pach vody.

Číst více
SERVIS


Poskytujeme kvalitní a pravidelné servisní zabezpečení

Disponujeme plně vybaveným skladem materiálu a náhradních dílů.
Při poskytování servisních služeb máme na zřeteli maximální komfort a spokojenost klienta.

  • Preventivní kontroly všech součástí zařízení
  • Pravidelná údržba – čištění, dezinfekce, výměna náplní
  • Provádění inovací přístroje, aktualizací a jiných úprav
  • Dodávka a montáž originálních náhradních dílů


Více informací
course thumb

Úprava vody od profesionálů

Jsme český výrobce certifikovaných úpraven vody od roku 1990. Vyvíjíme a vyrábíme ucelenou řadu standardních i zakázkových úpraven vody. Nabídku vám připravíme nejpozději do 7 dnů.

Katalog úpraven
course thumb

Zdravotnictví a průmysl

Disponujeme veškerými certifikacemi, které nás opravňují prodávat technicky vyspělé úpravny vody na míru pro obory zdravotnictví, farmacie a průmysl.

Více
course thumb

Domácnosti a chalupy

Vlastní zdroj vody, jako studna nebo vrt, často nesplňuje ani standardní požadavky kvality. Proto je nutné ji upravit lépe, než jen převařováním, či magnetickou úpravou.

Více