Využijte bohaté zkušenosti našich odborníků a načerpejte zdarma vědomosti z našich článků zaměřených na problematiku úpravy vody. Najdete zde návody, nejen jak problém s vodou identifikovat, ale také jak ho vyřešit. Samozřejmě zde nechybí vysvětlení fungování jednotlivých technologií nebo právní legislativy. .
Kontrola a čištění studní nejsou ze zákona povinné, ale měly by být v zájmu každého majitele.
Citově založené reklamy eshopových a velkých obchodních řetězců nás často tlačí k nákupu zařízení, které vypadá jako funkční a super úsporné. Úprava vody, která nepotřebuje přívod elektrické energie, žádné obhospodařování, výměnu náplní, nebo dokonce funguje jako „perpetuum mobile“. Může taková věc opravdu fungovat?
Pitná voda a její úprava je vázána legislativou. Každý "obchodník s vodou" je povinen splňovat tyto povinnosti a prokazovat se platnou certifikací.
Úprava pitné vody je velice zodpovědný proces, neboť se jedná o zásobení lidského organismu jednou ze základních životně důležitých látek.
Tvoří se vám doma bílý povlak, zanáší se vodovodní baterie a spotřebiče, řešíte příliš tvrdou vodu a nevíte jaký způsob úpravy vody vybrat?
Nejdříve je potřeba znát problém, který se vyskytuje ve vaší vodě, ať už městské nebo studniční. Orientační seznam problémů uvádíme v poradně. Pokud ještě neznáte způsob znečištění vaší vody, tak se doporučuje provést její rozbor.
Tvrdá voda a usazování vodního kamene je problémem spousty domácností. Jeho usazování je nebezpečné pro přístroje a domácí spotřebiče, které tímto poškozuje a zvyšuje energetickou náročnost. Vysoký obsah vápníku a hořčíku vede také k nižší rozpustnosti mycích prostředků a pracích prášků, a tak stoupá jejich spotřeba.
Bakterie a viry jsou častým a velmi nebezpečným druhem znečištění. Dostávají se do vodovodního řadu ze spodních vod, ale doprovází i jiné druhy znečištění, které pro ně vytváří ideální podmínky pro růst.
Železo a mangan bývají druhem znečištění, které jsou ve vodě většinou na první pohled ihned rozeznatelné. Obě složky totiž mění vzhled, chuť i pach vody.
Senzorické vlastnosti vody často prozradí spoustu zdrojů znečištění jak chemických, tak mechanických. Tyto zdroje znečištění se odtraňují zejména filtrací. Zvolený druh filtrace záleží na konkrétním zdroji znečištění.
Dusičnany a dusitany se do pitné vody dostávají zejména při hnojení, z odpadů, žump nebo septiků. V lidském organismu pak reagují a přeměňují se na toxičtější látky.
Disponujeme plně vybaveným skladem materiálu a náhradních dílů. Při poskytování servisních služeb máme na zřeteli maximální komfort a spokojenost klienta.
Jsme český výrobce certifikovaných úpraven vody od roku 1990. Vyvíjíme a vyrábíme ucelenou řadu standardních i zakázkových úpraven vody. Nabídku vám připravíme nejpozději do 7 dnů.
Katalog úpravenDisponujeme veškerými certifikacemi, které nás opravňují prodávat technicky vyspělé úpravny vody na míru pro obory zdravotnictví, farmacie a průmysl.
VíceVlastní zdroj vody, jako studna nebo vrt, často nesplňuje ani standardní požadavky kvality. Proto je nutné ji upravit lépe, než jen převařováním, či magnetickou úpravou.
Více