Domácí úpravny

Nabízíme nejrůznější zařízení na úpravu vody. Zákazníkům prodáváme pouze úpravny, které skutečně fungují. Vhodnost konkrétního typu závisí na problému, který se vyskytuje ve vaší vodě. Nejčastěji se jedná o vodu z vrtů nebo studní, ve které se vyskytuje řada prvků v nadlimitních hodnotách.

Nabízená zařízení se dají rozdělit do následujících skupin:

Filtry

Poskytují základní vyčištění vody od mechanických nečistot (rez, písek, sediment atd.). Umisťují se před domácí vodárnu, na vodovodní řád, nebo před úpravnu vody.

UV lampy

Jsou neefektivnějším způsobem odstranění mikrobů ve vodě. Díky UV záření likvidují koliformní bakterie, bakterie ze zvířecích fekálií aj. Některé bakterie jsou velmi odolné a UV záření je dovede zničit. UV lampy se instalují také v domácnostech využívajích městskou vodu, a to z důvodu pojištění mikrobiologické (bakteriální) nezávadnosti vody.

Změkčovače

Odstraňují vápník. Vaše voda již nebude způsobovat usazeniny-bílé fleky na domácích spotřebičích, vanách a umyvadlech. Také předejdete zárůstání trubek vodním kamenem a ničení domácích spotřebičů.

Zařízení na odstranění železa, manganu

Používá se při nadměrném množství železa, které způsobuje nepříjemnou pachuť, zabarvení a v kombinaci s bakteriemi také silný zápach.

Odkyselovací filtry

Filtry pro zvýšení pH způsobují, že sníží kyselost vody a tím zabrání korodování kovových částí zařízení a výrobků a dále blednutí plastů a fólií.

Zařízení na odstranění dusičnanů a dusitanů

Pro správný výběr zařízení a jeho nastavení je třeba znát hodnoty dusičnanů a síranů ve vodě. Tyto hodnoty se zjišťují rozborem. Vhodnost zařízení se odvíjí také od množství spotřebovávané vody. Úpravna je naplněna moderním filtračním médiem Purolite A520, která je samozřejmě v ceně. Filtr se instaluje na přívod vody v domě.

Reverzní osmóza

Je vhodná při vysoké konduktivitě, nebo pro odstranění chloridů, síranů, dusičnanů a jiných chemických látek. Při nadměrně tvrdé vodě, nebo při vysokém obsahu železa a manganu doporučujeme před reverzní osmózu nainstalovat předúpravu.

Pro správně rozhodnutí o typu úpravny potřebujete znát problém, který se ve Vaší vodě vyskytuje. To lze zjistit pomocí rozboru vody. Pokud jej ještě nemáte, rádi vám ho zajistíme. Jestliže ho ale již máte, můžete se obrátit na naše specialisty, aby vám navrhli vhodné řešení. Rádi vám poradíme!Zveřejněno: 04/01/2021 - 13:12:39

Máte další dotazy, nebo zájem o úpravu vody?

SERVIS


Poskytujeme kvalitní a pravidelné servisní zabezpečení

Disponujeme plně vybaveným skladem materiálu a náhradních dílů.
Při poskytování servisních služeb máme na zřeteli maximální komfort a spokojenost klienta.

  • Preventivní kontroly všech součástí zařízení
  • Pravidelná údržba – čištění, dezinfekce, výměna náplní
  • Provádění inovací přístroje, aktualizací a jiných úprav
  • Dodávka a montáž originálních náhradních dílů


Více informací
course thumb

Úprava vody od profesionálů

Jsme český výrobce certifikovaných úpraven vody od roku 1990. Vyvíjíme a vyrábíme ucelenou řadu standardních i zakázkových úpraven vody. Nabídku vám připravíme nejpozději do 7 dnů.

Katalog úpraven
course thumb

Zdravotnictví a průmysl

Disponujeme veškerými certifikacemi, které nás opravňují prodávat technicky vyspělé úpravny vody na míru pro obory zdravotnictví, farmacie a průmysl.

Více
course thumb

Domácnosti a chalupy

Vlastní zdroj vody, jako studna nebo vrt, často nesplňuje ani standardní požadavky kvality. Proto je nutné ji upravit lépe, než jen převařováním, či magnetickou úpravou.

Více